Rehabilitacja – pięć rodzajów zabiegów z zakresu fizjoterapii

Rehabilitacja polega na leczeniu urazów a także chorób fizycznych za pomocą urządzeń medycznych, technik manualnych, ćwiczeń i wielu innych środków. Istnieje mnóstwo odmiennych metod a także terapii leczenia dostępnych w rehabilitacja Ostrzeszów osób z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, problemami neurologicznymi, sercowo-naczyniowymi oraz kilkoma innymi chorobami. W tym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne metody dostępnych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy osobom z przewlekłym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd o małym natężeniu poprzez elektrody a także pomaga stymulować obieg krwi i zmniejszać stany zapalne.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to sposób masowania, który koncentruje się na określonej części ciała. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów masażu to masaże szyi, głowy, stóp a także pleców. Terapeuta rękami masuje obszar i gwarantuje ulgę w wielu bólowym objawach.

Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który można zastosować w leczeniu bólu a także stanów zapalnych w wielu stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która wspomaga wzrost a także gojenie komórek.

Zabieg fizjoterapeutyczny -elektroterapia

Istnieje dużo powodów, dla których ludzie są zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Możliwe, że cierpią na przewlekły ból, problemy z układem mięśniowym, a czasem nawet na niepokój albo depresję. Bez względu na przyczynę, w tym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym rodzajom leczenia oraz technologii, jaka jest wykorzystywana do ich zapewnienia.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki mogą ujawnić złamania, skrzepy krwi a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Fale odbijają się od tkanek a następnie powracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza ciała osoby badanej na ekranie komputera.