Osoby niepełnosprawne nie potrzebują pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności.

Mając na uwadze coraz większą liczbę ludzi z niepełnosprawnością, które nie chcą być wykluczone ze społeczeństwa przez własne ograniczenia konieczne jest inwestowanie w takie rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takich rozwiązań są platformy dla osób niepełnosprawnych, które bardzo uproszczają dotarcie do konkretnych miejsc osobą, które są ograniczone ruchowo. Drugim bardzo istotnym sprzętem są dźwigi osobowe, jakie możemy nazywać potocznie windami.

 

Windy powinny się znajdować w każdym obiekcie, który przekracza 4 piętra. Jako alternatywa dla zwykłych wind stosowane są w bardzo wielu przypadkach windy towarowe, jakie odróżniają się większym rozmiarem niżeli zwykłe windy a także większym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, których misją jest wyrównanie szans konieczne jest zaopatrzenie budynków publicznych zarówno w dźwigi osobowe jak i platformy dla niepełnosprawnych. Poza tym istnieje możliwość zastosować także windy towarowe, lecz ich montowanie nie jest przymusem, a jedynie dobrą praktyką.

 

W teraźniejszych czasach bardzo istotne jest pochylenie się nad potrzebami ludzi z niepełnosprawnością ruchową bo mimo własnych ograniczeń są one wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą dużo do różnego typu instytucji i korporacji. Przeważnie osoby takie nie oczekują pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności, niemniej jednak żywią nadzieję, iż nie będzie to uniemożliwione przez defekty architektoniczne budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *