Należy określić co lub kto będzie po podłożu stąpał.

Dobranie właściwego podłoża jest niesamowicie ważne. Na to wpływ ma bezpieczeństwo a ponadto wybranie odpowiedniego tworzywa. Istotnym jest również wykonanie analizy względem miejsca w którym zmiana podłoża jest potrzebna. To oczywiste, że inne podłoże zrobimy na zewnątrz, a inne do środka pomieszczeń. Poza tym, trzeba wskazać co lub kto będzie po takim podłożu stąpał, w celu wybrania adekwatnego materiału. Dobrym przykładem może być wybranie adekwatnego podłoża po jakim będą chodzić zwierzęta gospodarskie.

Przestrzeń w której takie zwierzęta będą musi być stosownie zaprojektowana, aby czuły się one w niej bardzo dobrze. Duże zwierzęta hodowlane mogą być narażone na różne urazy układów ruchu, a zatem kończyn, z powodu niewłaściwych warunków w pomieszczeniach w których są trzymane. Celem zagwarantowania dobrych warunków istnieje możliwość zdecydować się na betonowe ruszta, jakie zapewniają bezpieczne poruszanie się zwierząt. Ruszta do obory posiadają zalety takie jak szczeliny które pomagają w zachowaniu porządku oraz właściwej higieny miejsca przebywania zwierząt. Co więcej, te szczeliny nie są duże, więc nie istnieje ryzyko, że jakieś zwierzę w nią wpadnie i się zaklinuje. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że rozmiar tych szczelin jest możliwość wybrać, co umożliwia nam zapewnienie odpowiednich warunków różnych zwierząt.

Inną dużą zaletą jest wykonanie rusztu, jakie jest bardzo solidne. Inaczej mogłoby dojść do szybkiego zniszczenie się podłoża pod wpływem masy hodowanych zwierząt. Z tego powodu wybranie tworzywa z którego ruszta są wykonane jest tak istotny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *