Miastenia

W poniższym artykule omówimy miastenię oraz jej objawy. Miastenia będąca w zaawansowanym stadium jest poważnym stanem, który objawia się osłabieniem mięśni a także zaburzeniami mowy. Wpływa na wiele różnych partii ciała, lecz zazwyczaj powoduje poważne problemy z mięśniami naszej twarzy, szyi, barków i ramion. Artykuł napisany przy współpracy z pracownia-emg.pl.

Myasthenia gravis atakuje 1 lub kilka rodzajów nerwów, które to mięśni. Nerwy te stymulują mięśnie wysyłając impulsy elektryczne, żeby zapoczątkować ruch. U ludzi z myasthenia gravis substancja o nazwie acetylocholina gromadzi się w ich komórkach krwi w niewłaściwym tempie z powodu choroby autoimmunologicznej lub mutacji genetycznej. Wywołuje to podwyższone uwalnianie acetylocholiny, co znacznie utrudnia wysyłanie impulsów nerwowych do właściwej aktywacji mięśni. Miasthenia gravis to choroba autoimmunologiczna, która wywołuje zmęczenie oraz osłabienie mięśni. Istotne jest, żeby pacjent systematycznie odwiedzał swojego doktora. Bardzo pomoże im to sprawdzić, kiedy mają miejsce symptomy miastenii a także jakiego leczenia potrzebują. Pacjenci mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że mają tę chorobę, do momentu gdy będzie w zaawansowanym stadium. Wraz z wejściem na rynek genetycznych testów jesteśmy w stanie określić stopień ryzyka chorób takowych jak Myasthniaso Gravis. Znacznie pomoże nam to znaleźć osoby znajdujące się w wysokim stopniu ryzyka oraz zaplanować właściwe działanie. Myastnaia to poważne zaburzenie, które ma wpływ na poziom tlenu w płucach i obieg krwi. Ten stan zazwyczaj objawia się przewlekłym kaszlem, świszczącym oddechem a także dużym zmęczeniem.

Bardzo ważnym słowem jest w tym przypadku genetyka; ponieważ jest oparty na DNA, mamy możliwość zidentyfikować osoby, które mogą go mieć. Testy genetyczne dostarczyły wielkiego wkładu w historię medyczną, jakiego nie można zastąpić w absolutnie żaden inny sposób niż przez wykonywanie testów DNA.