Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to materiały naturalne.

Jeśli potrzebujesz sposobu na modyfikację wyglądu swojego ogrodu lub pragniesz dodać nowe elementy, które będą jednocześnie dekoracyjne oraz funkcjonalne, to otoczaki, kamień ogrodowy i kostka granitowa są tym czego ci trzeba. Od dosyć dawna kostka granitowa strzegom cieszy się zainteresowaniem w wielu ogrodach, szczególnie tych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako naturalny materiał oraz wyjątkowo trwały o różnorodnej fakturze i kolorystyce, ma bardzo szerokie zastosowanie w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Kamień ogrodowy może służyć nam do zrobienia murków oporowych, nawierzchni jak równieżobramowań oczek wodnych oraz budowy skalniaków. Pojedynczy większy kamień ogrodowy ustawiony samodzielnie również może stanowić nietuzinkową dekorację. Otoczaki Interesujące projekty pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki to kamienie gładko obrobione przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej powstały, posiadają różną kolorystykę a także cenę i fakturę. Otoczaki o małych rozmiarach idealnie sprawdzą się jako ściółka na skalniku, na rabatach oraz w ogrodach w stylu japońskim. Otoczaki o większych rozmiarach służą do wykończenia jeziorek, fontann i strumyków. Otoczaki mają zastosowanie przy gabionach.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , powstaje z lawy dlatego ma postać połączonych kryształków. Dlatego kostka granitowa odznacza się niebanalnością i trwałością. Kostka granitowa jest materiałem odpornym na ścieranie, mrozoodpornym a także o znikomej nasiąkliwości wodą, dlatego doskonale posłuży nam do wyłożenia alejek w naszym jak również przydomowych podjazdów. Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to materiały naturalne. Zastosowane z głową nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz też poprawią odczyn podłoża, wpłyną korzystnie na wygląd i wzrost roślin w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *