Każdy dostawca telewizyjny wybiera najbardziej interesujące spotkania na sportowych kanałach.

Właściwie każdy kibic odpowie na tytułowe pytanie nieco bardziej życzeniowo, aniżeli zgodnie ze stanem faktycznym. Sprawa ta tylko pozornie zdaje się być prosta, gdyż nawet dzisiaj transmisje meczy na żywo to cały czas niemały kłopot dla wielu wiernych kibiców. Czeka ich dość dużo przeciwności do przejścia, a niektóre z nich umieją pokonać kibica! Powinniśmy więc porządnie się przyjrzeć wszystkim opcją, gdyż jeżeli ktoś postanowi pod wpływem chwili na znalezienie meczu swojej ulubionej drużyny transmitowanej na żywo, może mu się nie udać. Oddany oraz prawdziwy kibic wie bardzo dobrze, gdzie ma szansę obejrzeć swoją ulubioną drużynę lub ligę.

 

Sprawa się komplikuje, w momencie gdy pochylimy się nad legalnością niektórych z wykorzystywanych transmisji i kanałów. Wszystko uzależniony jest od interesującej wiernego kibica ligi. Sytuacja znowu wygląda na niezbyt trudną, kiedy zastanawiamy się nad tym, gdzie zobaczyć Premier League, Bundesligę czy rodzimą Ekstraklasę. Trzeba tylko wykupić dostęp do właściwego kanału u operatora telewizji i gotowe. Lecz czy na pewno? Nie do końca… Nie każdy mecz jest bowiem transmitowany na żywo. Każdy telewizyjny dostawca zwraca uwagę na oglądalność oraz wybiera te najpopularniejsze spotkania na kanałach sportowych. Jaką mamy zatem opcję? Skorzystanie z internetu! Tu jednak mamy możliwość napotkać kolejne przeszkody, jakie nie dla każdego okazują się do pokonania. Bowiem nie wszystkie strony są dla zwykłego zjadacza chleba ogólnie dostępne. Niektóre z nich objęte są geoblokadą, natomiast inne są po prostu pirackimi stronami. To są oczywiście realne kłopoty, które umieją odebrać satysfakcję z oglądania meczy ulubionej grupy zawodników w rzeczywistym czasie.

 

Pewne strony streamingowe żądają również opłaty, którą jest możliwość uiścić w formie przesłanego na podany numer sms-a lub także przelewu. Nie raz ta forma może skutecznie odstraszyć. Niemałym problemem okazać się także zbyt wolny transfer danych, który ma zagorzały kibic. I o ile reklamy umieją śmigać bez problemu, to transmisja rozgrywek może być przerywana. Może to w szczególności interesować fanów, którzy regularnie obstawiają mecze, czy także innego rodzaju zakłady sportowe. Oni w szczególności pragną oglądać mecze na żywo, ekscytując się o wiele mocniej od zwykłego sportowego Kowalskiego. Należy uświadomić sobie kilka spraw. Co najważniejsze, nigdy nic nie zastąpi legalnych źródeł transmisji. Powinniśmy więc, przy doborze kanałów telewizyjnych u dostawcy albo w salonie, dowiedzieć się, który kanał emituje mecze interesującej nas ligi i na jakich warunkach.

 

Po drugie, nie warto porywać się na nieznane witryny, proponujące rozgrywki na na żywo, gdyż możemy się natknąć nie tylko na takie, które naliczą dodatkowe wydatki za globalną sieć, ale też te przesyłające, prócz emocji piłkarskich, też kilka szkodliwych wirusów. Ponadto, powinni nas interesować wyłącznie legalni bukmacherzy, gdyż tylko oni oferują kibicom zakłady na jasno określonych zasadach. Już dawno minęły czasy, kiedy można było stracić parę palców na nielegalnych zakładach, lecz i tak nie warto ryzykować niczym więcej, poza gotówką.

Czytaj dalej: Bukmacherskie zakłady w Polsce