Kartkę z życzeniami możemy stworzyć samodzielnie.

W naszym kraju panuje zwyczaj wysyłania kartek z okazji świąt np. Świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Prawdę mówiąc ten zwyczaj jest dość mocno wypierany przez znacznie wygodniejsze sms-y, ale dodanie kartki do prezentu nadal jest powszechnie używane i z całą pewnością bardzo miłe.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja przesyłania kartek zawierających życzenia miała swój początek w Starożytnych Chinach, ta tradycja była również praktykowana u Egipcjan. Egipcjanie słali swoje życzenia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku przypadło wysyłanie kartek z życzeniami w kopertach. Aktualnie są to przeważnie koperty ozdobne. Ręcznie robione kartki Nie ma nic co bardziej ucieszy osobę obdarowaną niż prezent wykonany samemu a także osobiście wręczony solenizantowi. Taki podarunek jest szczególnie doceniany przez adresata, ponieważ ma bardziej osobisty charakter. Jeżeli do prezentu zamierzamy dołączyć życzenia, miłym akcentem będzie wymyślenie zwięzłego, rymowanego wierszyka. Również kartkę z życzeniami możemy zaprojektować w zaciszu własnego domu.

Wystarczy nam do pracy tubka kleju, kawałek brystolu, kolorowe wstążki oraz ciekawe naklejki z brokatem, jakie są dostępne w każdym sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (narodzin dziecka, urodzin, rocznicy ślubu) do naszego pięknego rękodzieła możemy dorzucić tematyczne ozdoby. Doskonale sprawdzą się tutaj również koperty ozdobne, które uzupełnią dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *