Jak dopasować wannę wolnostojącą do łazienki?

Kiedyś – znajdowały się właściwie w każdej łazience. Później zostały wyparte przez rozmaite, zabudowane modele, a także prysznice. Mnogość wyboru w zakresie wanien wolnostojących sprawia, że nie do końca wiadomo, jak podjąć najlepszą decyzję. Jak dopasować wannę do łazienki?

Wanna wolnostojąca – tak czy nie?

To świetny wybór do każdego rodzaju łazienki. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie świetnie się prezentuje: taka właśnie jest wanna wolnostojąca bez względu na jej kształt. Nie wymaga dodatkowych inwestycji w postaci płytek do jej zabudowania, co ma duże znaczenie, szczególnie przy generalnym remoncie łazienki. Pozwala również zaoszczędzić sporo czasu w późniejszych latach – gdyż w łazience jest dzięki temu zdecydowanie mniej powierzchni do szorowania. Szeroką ofertę wanien znajdziesz na stronie:https://tanialazienka.com/wanny.html

Duże pomieszczenie to dowolność wyboru

Wanna wolnostojąca w łazience większej niż przeciętne 4 czy 5m2 jest świetnym rozwiązaniem. Prezentuje się nienagannie i zapewnia duży komfort użytkowania. W przypadku dużych pomieszczeń wanna wolnostojąca przyścienna 170 stanowi doskonałe rozwiązanie. Jej rozmiar sprawia, że z łatwością wykąpią się w niej nawet wysokie osoby, a te nieco niższe – będą mogły cieszyć się z komfortu, jaki zapewniają kurorty SPA. Duża wanna świetnie się prezentuje, ale ma jeden mankament, o którym należy pomyśleć przed zakupem: nie chce się z niej wychodzić!

Mała łazienka – mała wanna

W mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr ma znaczenie i może doprowadzić na przykład do braku wystarczającej ilości przestrzeni na pozostałe elementy wyposażenia łazienki – świetnie sprawdzi się wanna wolnostojąca narożna. Te modele nie ograniczają przestrzeni wewnątrz, a jednocześnie – zajmują znacznie mniej tak ważnego miejsca w łazience. To idealne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć instalacji prysznica – gdy bardzo chcemy tego uniknąć. Brak konieczności zabudowywania estetycznie prezentującej się wanny to dodatkowy plus – nie tylko zmniejsza koszty całości (mozaiki i panele przykrywające wannę są dość kosztowne), ale również oszczędza dodatkowe centymetry. Nad takim rozwiązaniem powinien zastanowić się każdy posiadacz niewielkiej łazienki. Jednak uwaga: wanna wolnostojąca narożna może nie być najlepszym wyborem dla osób starszych, a także tych, którzy posiadają niewielkie upośledzenia ruchowe. Taki model ma bowiem dość szeroką boczną ściankę, która może utrudniać wejście do środka.