Jak dopasować wannę wolnostojącą do łazienki?

Kiedyś – znajdowały się właściwie w każdej łazience. Później zostały wyparte przez rozmaite, zabudowane modele, a także prysznice. Mnogość wyboru w zakresie wanien wolnostojących sprawia, że nie do końca wiadomo, jak podjąć najlepszą decyzję. Jak dopasować wannę do łazienki?

Wanna wolnostojąca – tak czy nie?

To świetny wybór do każdego rodzaju łazienki. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie świetnie się prezentuje: taka właśnie jest wanna wolnostojąca bez względu na jej kształt. Nie wymaga dodatkowych inwestycji w postaci płytek do jej zabudowania, co ma duże znaczenie, szczególnie przy generalnym remoncie łazienki. Pozwala również zaoszczędzić sporo czasu w późniejszych latach – gdyż w łazience jest dzięki temu zdecydowanie mniej powierzchni do szorowania. Szeroką ofertę wanien znajdziesz na stronie:https://tanialazienka.com/wanny.html

Duże pomieszczenie to dowolność wyboru

Wanna wolnostojąca w łazience większej niż przeciętne 4 czy 5m2 jest świetnym rozwiązaniem. Prezentuje się nienagannie i zapewnia duży komfort użytkowania. W przypadku dużych pomieszczeń wanna wolnostojąca przyścienna 170 stanowi doskonałe rozwiązanie. Jej rozmiar sprawia, że z łatwością wykąpią się w niej nawet wysokie osoby, a te nieco niższe – będą mogły cieszyć się z komfortu, jaki zapewniają kurorty SPA. Duża wanna świetnie się prezentuje, ale ma jeden mankament, o którym należy pomyśleć przed zakupem: nie chce się z niej wychodzić!

Mała łazienka – mała wanna

W mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr ma znaczenie i może doprowadzić na przykład do braku wystarczającej ilości przestrzeni na pozostałe elementy wyposażenia łazienki – świetnie sprawdzi się wanna wolnostojąca narożna. Te modele nie ograniczają przestrzeni wewnątrz, a jednocześnie – zajmują znacznie mniej tak ważnego miejsca w łazience. To idealne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć instalacji prysznica – gdy bardzo chcemy tego uniknąć. Brak konieczności zabudowywania estetycznie prezentującej się wanny to dodatkowy plus – nie tylko zmniejsza koszty całości (mozaiki i panele przykrywające wannę są dość kosztowne), ale również oszczędza dodatkowe centymetry. Nad takim rozwiązaniem powinien zastanowić się każdy posiadacz niewielkiej łazienki. Jednak uwaga: wanna wolnostojąca narożna może nie być najlepszym wyborem dla osób starszych, a także tych, którzy posiadają niewielkie upośledzenia ruchowe. Taki model ma bowiem dość szeroką boczną ściankę, która może utrudniać wejście do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *