Frezowanie jest to rodzaj obróbki skrawaniem.

Frezowanie to typ obróbki przez skrawanie, do którego zrealizowania niezbędny jest głównie ruch narzędzia. To narzędzie za każdym razem porusza się ruchem obrotowym, natomiast przedmiot, który jest poddany obróbce, w większości wykonuje ruch obrotowy lub posuwowy. Maszyna, na której wykonywane są te prace nazywana jest frezarką. Frezowanie istnieje możliwość robić na różnorodnego typu materiałach. Do podstawowych surowców należą metal, drewno oraz tworzywa sztuczne.

 

Ta metoda obróbki tworzywa jest wykorzystywana do pracy w kilku branżach. Umożliwia to niezwykle precyzyjne przeprowadzenie zaplanowanych prac. Frezowanie może być oczywiście przeprowadzone na parę sposobów. Wśród dwóch kluczowych jest możliwość wyróżnić frezowanie kształtowe i frezowanie walcowe. Typy maszyn stosowanych do tego typu prac uzależnione są od rodzaju materiału, które dana maszyna będzie miała za zadanie obrobić. Przykładowo nie każda frezarka będzie mogła obrobić metal jakim jest aluminium. Co więcej nie każda frezarka będzie dobra do pracy z materiałami drewnianymi. W związku z tym usługi frezarskie są szeroką gałęzią przemysłu, bez której to wiele innych branż nie mogłoby funkcjonować.

 

Usługi frezarskie Warszawa pozwala na wycięcie najbardziej precyzyjnych części. Niewielkie rozmiary zamówionego produktu czy też twardość materiału nie stanowią dla dzisiejszych frezarek żadnego problemu. Nasze maszyny są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem materiału, nawet tym bardzo problematycznym i opornym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *