Ciągłe zerkanie na niewielkich rozmiarów ekran komórki negatywnie wpływa na nasz wzrok.

Czasy kiedy w książce telefonicznej miałeś możliwość wyszukać wszystkie numery telefonów już dawno odeszły w niepamięć. Kilkanaście lat temu, kiedy telefoniczna sekretarka należała do najbardziej ekskluzywnych osiągnięć technologii telefonicznej, zdecydowana większość ludzi, jeśli w danej chwili danym momencie nie była przy telefonie i nie odebrała połączenia, przeważnie zwyczajnie nigdy nie wiedziała, iż jakieś połączenie w ogóle było. Tamta technologia po prostu nie pozwalała nam na weryfikacje kto do nas dzwonił, a nawet nie pozostawiała często informacji o próbie nawiązania z nami kontaktu. W pewnym sensie taka nieświadomość miała pewne plusy, a osoby nie byli, tak mocno przywiązani do swojego telefonu.

Dziś smartphone to istotny atrybut przeważającej ilości z nas, bez jakiego nie potrafimy sobie wyobrazić nawet wyjścia z naszego mieszkania. Nasz współczesny walkman, przenośny telewizor i skondensowana w jednym tomie encyklopedia PWN. W przeważającej większości spraw, ten nieskrępowany dostęp do wiedzy z każdej dziedziny oraz najnowszych informacji, przynosi same korzyści, jednakże uzależnienie od telefonu, w dwudziestym pierwszym wieku uważane jest także za bardzo groźną. Nieprzerwane zerkanie na ekran komórki niedobrze wpływa na nasz wzrok, natomiast nieustannie Przygarbiona nasza sylwetka, z ramionami pochylonym do przodu,negatywnie oddziałuje nie tylko na nasz kręgosłup, ale i na cały nasz układ ruchu. Też rzeczy, z jakimi dzwonimy przez nasz telefon, stały się coraz bardziej błahe i nie potrzebujemy już wyjątkowej okazji czy długiej nieobecności bliskiej nam osoby, by porozmawiać z kimś przez telefon. Mając na uwadze na kilkakrotnie niższe ceny połączeń, aniżeli parę lat wcześniej, bardzo chętnie utrzymujemy kontakty z tymi, na których nam najbardziej zależy. Długość czasu spędzanego na linii znacząco się wydłużyła a liczba połączeń, które przychodzą na nasz prywatny numer, także znacząco wzrosła. Współczesna technologia pozwala nam już jednak w wielu przypadkach wyszukać, kto do nas dzwonił. Strony www jak ktoto.info, nieznany-numer.pl, ktodzwonił.com.pl czy też infonumer.pl, umożliwiają nam wprowadzić interesujący nas numer, by poznać doświadczenia pozostałych użytkowników portalu z danym numerem, a także ocenić go jako bezpieczny albo nie.

Także numery zagraniczne szybko zweryfikujemy, przykładowo korzystając z portalu Google, gdzie po wprowadzeniu „who call me” lub „kto dzwonił numer angielski” albo numer zagraniczny, dostaniemy odpowiedzi z zagranicznych serwisów zajmujących się sprawdzaniem numerów telefonów. Powyższe strony są dużym ułatwieniem i często pozwolą na zmniejszenie ryzyka, jakie odebranie nieznanego nam numeru, może spowodować. Zazwyczaj tyczy się to starszych osób, które narażone są na telefony w celu wyłudzenia danych albo użycia ich w celach majątkowych.

Skontrolowanie nieznanego nam numeru telefonu to również doskonałe wyjście, ażeby sprawdzić czy ktoś nie próbuje nas naciągnąć w chwili kiedy już oddzwonimy. Wielu naciągaczy działa w taki sposób, że w sytuacji gdy oddzwonimy na nieznany numer, wszelkie środki z naszego własnego konta są ściągane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym scenariuszu doprowadzić do wyzerowania naszego konta w banku. Weryfikujmy numery, które do nas dzwonią, a sprawi to, że nasze pieniądzefinanse z pewnością będą bezpieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *