Bardzo bardzo istotnym elementem każdego kominka są niewątpliwie kominkowe wkłady.

Bardzo bardzo istotnym detalem każdego kominka są kominkowe wkłady. Kominek prócz walorów ozdobnych sprawuje też funkcje grzewcze. Zatem każdy taki wkład musi być wytrzymały na długie działanie wysokiej temperatury ( w tym także na jej zmiany) a ponadto nie być podatnym na rdzę.

 

Prócz tego powinien w taki sposób akumulować ciepło, żeby mógł oddawać je jeszcze przez jakiś czas po wygaśnięciu płomienia w palenisku. wkłady kominkowe Defro możemy podzielić na wkłady kominkowe żeliwne albo stalowe wkłady żeliwne. Żeliwne wkłady wykonywane są z żeliwnych odlewów, a więc ich dno, ściany, plecy oraz czopuch robione są z tego surowca. Jeśli ścianki kominków są odlewane, to wtedy nie mamy połączeń i spawów. Za sprawą tego są niezmiernie szczelne. Jednakże w przypadku płyt żeliwnych, po upływie określonego czasu będą mogły się niestety rozluźnić. Z samego żeliwa zdołamy formować różnorakie kształty a także formy. Tak więc wkłady kominkowe wytwarzane z tego typu tworzywa posiadają częstokroć formę ozdobną. Do pomieszczeń o innowacyjnym wystroju lepiej będą nadawać się stalowe wkłady.

 

Rynek oferuje więcej rodzajów wkładów wykonanych ze stali , w szczególności tych które mają płaszcz wodny. Stalowe wkłady nie akumulują ciepła tak bardzo dobrze jak żeliwne, lecz ich komory spalania są dodatkowo powykładane specjalnymi płytami z wermikulitu i szamotu. Są to produkty o pojemności cieplnej istotnie większej niż żeliwo. Wyróżniamy jeszcze wkłady kominkowe gazowe. Kominki gazowe zasilane mogą być gazem LPG bądź gazem ziemnym – ze zbiornika albo z butli. Należy wiedzieć, iż do kominków na gaz ziemny a także płynny musimy obowiązkowo doprowadzić instalację gazową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *